Take a fresh look at your lifestyle.

شرح عملکرد موسسه خیریه ملائک در سالهای ۹۰، ۹۱ و ۹۲

عملکرد موسسه خیریه ملائک

۱- عملکرد دندان پزشکی: موسسه خیریه ملائک از ابتدای تاسیس با همکاری تیم تخصصی دندان پزشکی دکتر جباری که خدماتی از قبیل ارتودنسی، ایمپلنت و … در طی این سه سال به فرزندان این مرکز ارائه داده اند و همچنان نیز این همکاری ادامه دارد.

۲- پیگیری های پزشکی: تمامی اقدامات پزشکی عمومی و تخصصی از قبیل ارتوپدی، غدد، چشم پزشکی و … را شامل می شود. لازم به ذکر است که پزشک عمومی به صورت هفتگی در موسسه تمامی فرزندان را ویزیت می نمایند. تعدادی از مراکز درمانی و پزشکان متخصص با این موسسه همکاریهای مستمر و پیگیری را در امر درمان فرزندان این مرکز دارند.

۳- کاردرمانی و گفتار درمانی: اقداماتی که به منظور ارتقای سطح توانایی فرزندان معلول و جلوگیری از افزایش سطح معلولیت این فرزندان صورت می پذیرد مانند بازی درمانی، موسیقی درمانی و … .

۴- پیگیریهای روانشناسی و روان پزشکی: تمامی اقدامات و پیگیریهای روانپزشکی و روانشناسی و مشاوره را در برمیگیرد.

۵- سفرهای استانی: سفر به شهرهایی چون اصفهان، مشهد (۴ بار)، قشم، هشتگرد کرج، شمال (۵ بار)، ساوه، قم، جمکران، تنکابن، کن سولقان، کیش، بندرعباس، دماوند و بومهن.

۶- سفرهای درون شهری: شامل تمامی مراسمها و بازدیدهای فرزندان در خارج از مرکز می شود. مانند صرف شام در رستوران و بازدید از پارکها، موزهها و زیارتگاهها و … .

۷- جشن ها مراسم: شامل برگزاری مراسم جشن اعیاد مذهبی، مراسم سوگواری و شهادت ائمه اطهار (ص) و جشنهای تولد فرزندان می باشد.

۸- بازارچه های خیریه: شامل برگزاری تعداد ۶ دوره جشنواره و بازارچه خیریه با هدف تامین هزینه های فرزندان و آشنایی هر چه بیشتر مردم با فعالیتهای این موسسه می باشد. این بازارچه ها با تلاشهای شبانه روزی اعضای همیاران ملائک و پرسنل این مرکز و با حمایتهای بی دریغ خیرین و حامیان این موسسه برگزار می گردد.

۹- کلاسهای هنری و موسیقی: شامل برگزاری کلاسهای نقاشی، کاردستی، ایروبیک، شطرنج، قالیبافی، دف، سنتور، تنبک، پیانو، مرواریدبافی، و … می گردد. این کلاسها به صورت مستمر و پیگیر در طی این سالها و با هدف افزایش قابلیتهای فرزندان و همچنین رشد استعدادهای آنان برگزار گردیده است.

۱۰- کلاسهای فوق برنامه و آموزشی: این کلاسها شامل برگزاری دورههای آموزش زبان انگلیسی، کامپیوتر و کلاسهای رفع اشکال درسی می باشد. لازم به ذکر است که موسسه با جمعی از معلمین داوطلب آموزشی به منظور کمک به فرزندان و رفع اشکالات درسی آنها همکاری مستمر دارد. همین امر موجب شده تا فرزندان این موسسه با کسب نمرات درخشان و جایگاه برتر درسی در مدارس خود موجبات افتخار و سربلندی خود و این مجموعه را فراهم آورند.

۱۱- بازدیدهای صورت گرفته از موسسه: این بازدیدها شامل دیدار مقامات مختلف کشوری، لشکری و هنرمندان و ورزشکاران از موسسه می باشد مانند دیدار فرمانده محترم قرارگاه سازندگی کوثر، بازدید ریاست محترم سازمان بهزیستی و بازدید جمعی از هنرمندان از موسسه.

۱۲- جلسات درون سازمانی: شامل برگزاری جلستات مشترک مدیریت و پرسنل، جلسات مراقبتی، جلسات مشترک مربیان، جلسات مشترک با حضور فرزندان و … می باشد. برگزاری این جلسات این مجموعه را در تصمیم گیری های موفق و مناسب یاری می دهد.

۱۳- کلاسهای قرآن و احکام: این کلاسها به طور مستمر در روزهای پنج شنبه هر هفته با حضور تمامی فرزندان و مدیریت و پرسنل مرکز برگزار می گردد. لازم به ذکر است که این مراسم مورد استقبال بی نظیر خیران و حامیان این مرکز قرار گرفته است. همچنین فرزندان نیز به لطف معجزه قرآن کریم اقدام به حفظ این آیات شریف نموده و تاکنون تمامی فرزندان این مرکز موفق به حفظ سورههایی کثیر از کلام الله مجید گردیده اند.

۱۴- پذیرش: طی این سه سال ۱۳ فرزند در این موسسه پذیرش گردیده است.

۱۵- ترخیص: طی این سه سال ۵ فرزند به فرزندخواندگی، امین موقت و ترخیص دائم رفته اند.

۱۶- انتقال: در طی این سه سال دو فرزندان به مرکز نیایش انتقال داده شدند.

۱۷- مسابقات و برنامه های ورزشی: شامل ثبت نام فرزندان در کلاسهای ورزشی، برگزاری این کلاسها در موسسه و شرکت فرزندان در این مسابقات می باشد.

 

قابل ذکر است: یکی از کارهای اساسی این موسسه پس از تحویل این مجتمع (شهید معصومی سابق) بازسازی کامل و اساسی ساختمانی در تمام زمینه ها به منظور رفاه حال و بهتر زیستن فرزندان بوده است که اسناد و مدارک کامل این اقدامات موجود است.

شرح کمکهای غیرنقدی موسسه خیریه ملائک به مددجویان

۱- اهدا ۱۲۰ دست کامل سبد کالایی و ارزاق به همراه سایر اقلام غیرنقدی به مددجویان این مرکز توسط خیرین به آنان اهدا شده است.

۲- اهدا تعداد ۷ دست جهیزیه کامل به خانواده های محترم نوعروسان توسط یکی از خیرین عزیز این موسسه

۳- کمک و اهدای ارزاق به مدارس مختلف به ویژه مدرسه طاهرین واقع در شهر ری

۴- اعطای وام ضروری به بیش از ۴۰ نفر از متقاضیان و مددجویان

۵- کمک به سایر مراکز و مجتمع های سازمان بهزیستی در قالب کمکهای نقدی و غیرنقدی برحسب توصیه مدیران سازمان بهزیستی

۶- اهدای البسه مازاد موسسه به نیازمندان شهرستان بم که توسط خیرین اهدا می شود.

۷- حمایت و توانمندسازی خانواده فرزندان ترخیص شده از سازمان بهزیستی، (۶ فرزند) برحسب توان این موسسه

۸- اهدای کمکهای بلاعوض نقدی و غیرنقدی اضطراری به مددجویان که به نحوی به این خیریه مراجعات حضوری دارند.

 

قابل ذکر است: که تمام این اقدامات و سایر کارهای صورت پذیرفته تنها در سایه توجهات خداپسندانه خیرین محترم این موسسه می باشد که تشکر صمیمانه و قدردانی از آنان بر ذمه ما می باشد و خدا را شاکریم که عوامل این موسسه خیریه حلقه وصل و تکمیل کننده نیت های الهی شما نیکوکاران و خیرین الهی می باشند.

کمک مالی به موسسه ملائک

ضمن آرزوی قبولی قربانی و نذورات به اطلاعتان میرسانم خیریه ملائک محل نگهداری شبانه روزی دختران بی سرپرست و بد سرپرست، آمادگی پذیرفتن قربانی ها و وجوهات نقدی شما عزیزان را دارد.